Założyciel - Poraj Kancelaria Prawno-Patentowa

Założyciel

Home | Kancelaria | Założyciel

Założyciel

Home | Kancelaria | Założyciel

Mecenas Jerzy Chrzanowski

jako jeden z pierwszych rzeczników patentowych w Polsce, założył w 1991 r. własną Kancelarię Prawno Patentową PORAJ, choć zawód rzecznika patentowego i radcy prawnego wykonywał od wielu lat. Nawiązując do tradycji rodzinnych wybrał jako markę kancelarii imię herbu – PORAJ. Poraj to również imię pochodzenia starosłowiańskiego, a oznacza: Poraj – „pora twojego życia niech będzie rajem” lub „uporaj się, dojdź do ładu”.
Pan Mecenas z sukcesem tworzył PORAJ, kochał to co robił i z wielkim zaangażowaniem podejmował się każdego zadania. Świetny strateg… Zawsze miał wszystko przemyślane, poukładane. W początkowej fazie opracowania spisywał wszystkie tzw. „Myśli nieuczesane” na swoich karteczkach, znamy je dobrze wszyscy z Poraja, potem był „plan gry” i różne możliwości … na końcu finał rozgrywki. Strategie budował jak najlepszy generał i zawsze z sukcesem. Taki był. Fachowiec dla nas najlepszy z najlepszych. Wierny swoim przekonaniom do końca.
Swoje Dzieło tworzył otaczając się grupą zaufanych osób, z którymi się przyjaźnił. To był zaszczyt móc z Nim pracować i przebywać. Nigdy nie zapomnimy naszego pierwszego spotkania i tej pasji z jaką mówił o własności intelektualnej. Wywarło to na nas niesamowite wrażenie do tego stopnia, że utorowało naszą drogę zawodową. Pan Mecenas był wspaniałym mentorem dla wielu z nas. Jest dla nas wzorem na każdej płaszczyźnie życia.

Pan Mecenas był wspaniałym Człowiekiem. W Kancelarii zawsze dostępny i służący mądrą radą, chętnie słuchał o naszych sprawach i wspierał. Miał w sobie niesamowitą energię i radość życia, którą nas obdzielał i której będzie nam bardzo brakować. Nie były mu obojętne nasze sprawy rodzinne, zawsze pytał o dzieci, wspierał nas w problemach np. wychowawczych. Chętnie opowiadał i podpowiadał. Czuły i troskliwy dla wszystkich z otoczenia.

Był wyjątkowym nietuzinkowym człowiekiem, którego się nie zapomina…… Kontynuujemy Jego Dzieło.