Start-upy - Poraj Kancelaria Prawno-Patentowa

Start-upy

Start-upy

Home | Usługi | Znaki towarowe | Start-upy

Start-upy

Home | Usługi | Znaki towarowe | Start-upy

Doradztwo przy wyborze “marki”

Nasza kancelaria opiekuje się marką przez całe „życie”, czyli od momentu, kiedy zastanawiasz się jak ją nazwać, poprzez rejestrację, pilnowanie terminów, prowadzenie ewentualnych spraw spornych, monitorowanie na wypadek pojawienia się nieuczciwej konkurencji.

Ważne jest jednak, żeby od początku stworzyć silną i bezpieczną markę, co pozwoli uniknąć problemów w przyszłości.

Badania

Sprawdzamy dostępność Twojego znaku na rynku na wypadek potencjalnej kolizji z innymi podmiotami, które mają podobne znaki, celem uniknięcia na dalszym etapie postępowań spornych. Podstawowa weryfikacja obejmuje sprawdzenie oznaczeń identycznych i wysoce podobnych, natomiast badania czystości ochronnej to kompleksowa analiza istniejących na rynku znaków, przeprowadzona całościowo z wykorzystaniem zarówno publicznych, jak i płatnych baz.

Rejestracja

Nasi eksperci przygotują pełną dokumentację Twojego znaku zgodnie z zakresem Twojej działalności – podczas całego procesu masz pełen wgląd w postać zgłoszenia. Na bieżąco będziemy Cię informować o wszelkich postępach w procedurze zgłoszeniowej od dnia złożenia wniosku do uzyskania decyzji o udzieleniu prawa ochronnego i certyfikatu rejestracji

Ze względu na wielość podmiotów na rynku i związanej z tym sporej liczbie znaków towarowych – występuje prawdopodobieństwo, że zgłoszenie Twojego znaku będzie przedmiotem postępowania sprzeciwowego. W takim wypadku nie będziesz sam – oferujemy doradztwo i pomoc w obronie Twojego znaku w postępowaniach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.**

**Koszt usługi nie jest objęty honorarium zgłoszeniowym i za każdym razem jest ustalane indywidualnie z Klientem w zależności od konkretnej sprawy.

Zabezpieczenie Praw – Umowy

Przygotujemy odpowiednie umowy zabezpieczające Twoje prawa, na przykład Przeniesienia pełnych autorskich praw majątkowych do zaprojektowanego dla Ciebie logotypu

Zapobieganie i Ochrona przed Nieuczciwą Konkurencją

Zespół Kancelarii Poraj doradza jak prowadzić działalność bez naruszania praw konkurencji, a także wskazuje jak zapobiegać czynom nieuczciwej konkurencji, w szczególności, naruszającej produkty w sposób niedozwolony.

Pomagamy w negocjacjach, rozmowach ugodowych, przygotowujemy wszechstronne opinie porównawcze produktów czy oznaczeń.

Od lat skutecznie prowadzimy procesy sądowe z zakresu dochodzenia roszczeń z nieuczciwej konkurencji, pomagamy w zbieraniu materiałów i dowodów do procesów, służymy pomocą w opracowywaniu opinii i analiz porównawczych.

Polecane filmy w tematyce