PL EN DE BY RU
Strona główna / Usługi / WYCENY / DUE DILIGENCE / STRATEGIE ROZWOJU

WYCENY / DUE DILIGENCE / STRATEGIE ROZWOJU

Profesjonalne wyceny różnych rodzajów aktywów niematerialnych firm, w szczególności wyceny  znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, praw autorskich  i innych praw własności intelektualnej - od lat przygotowaliśmy ich kilkadziesiąt.

Wyceny prowadzą profesjonalne i doświadczone zespoły składające się z rzecznika patentowego, prawnika i analityka finansowego.  Wyceniamy  prawa, jak i określamy np. wysokość opłat licencyjnych.

Opracowana przez zespół ekspertów wycena stanowi oficjalny dokument i może być przedłożona każdej instytucji upoważnionej do jej analizy, np. przed urzędem skarbowym, bankiem czy wykorzystana do potrzeb przekształceń, rozliczeń itp..  W praktyce do wyceny praw najczęściej stosowane są dochodowe metody wyceny.

Z charakteru wartości niematerialnych i prawnych wynika, iż często są one nie tylko oddzielnym bytem ekonomicznym, lecz tworzą one tzw. portfolio praw i mają one często znaczący wpływ na wartość wycenianego np. znaku towarowego czy patentu. Stąd wyceny prowadzi się często w odniesieniu do danej grupy (rodziny) praw.

Prowadzimy również  wszechstronne analizy prawidłowego używania znaków towarowych,  strategii dot. ochrony i procedur  praw własności intelektualnej, prawidłowości regulacji wewnętrznych w tym zakresie itd. Analizy te opracowujemy w celach wewnętrznych, jako przygotowanie do przekształceń lub innych procesów, a wnioski w nich zawarte oparte są nie tylko na doświadczeniu Kancelarii lecz również na aktualnie analizowanym orzecznictwie.


na górę
Jesteśmy na Google+
Google+